Kosova Ülkesi Hakkında

Kosova Ülkesi Hakkında çok yakın tarihte bağımsızlığını elde etmiş olan yeni bir ülke olarak göze çarpmaktadır. Uzun yıllar boyunca başka ülkelerin ve imparatorlukları hakimiyetleri altında yaşamlarına devam eden Kosovalılar, 2008 yılında bağımsızlığına kavuşabilmiştir. Daha önceleri Roma İmparatorluğu’nun hakimiyetinde olan Kosova, Roma İmparatorluğu’nun ikiye bölünmesiyle ve dağılmasıyla beraber bu hakimiyet altından çıkmıştır.

Daha sonraları Osmanlı İmparatorluğu’nunhakimiyet sınırları içerisine giren Kosovalılar uzun yıllar boyu Osmanlı hakimiyeti altında yaşamsürmüşlerdir. Bu sırada Kosova Müslümanlaştırılmış, İslamiyet’in yayılması sağlanmıştır. Aynı zamanda İngilizce konuşulması zorunlu hale getirilmiş ve ülkede halen daha günümüzde de İngilizce konuşulmaya devam etmektedir. 525 yıl boyunca Osmanlı hakimiyeti altında olan Kosova bu sayede Müslümanlık ile tanışmış ve İngilizce de yaygın olarak kullanmışlardır.

Kosova Ülkesi Hakkında ve Tarihi

1913 yılında imzalanan Londra Antlaşması ile Kosova; Sırbistan Krallığına bırakılmıştır. Daha sonra bağımsızlığını elde eden Kosova Cumhuriyeti’ni halen daha tanımayan birkaç ülkebulunmaktadır. Bunun dışında günümüzde 99 ülke Kosova Cumhuriyeti’ni tanımakta ve bu sayıdaha da artmaktadır.

Kosova yıllarca Osmanlı hakimiyetinde kaldığı için Türklere karşı sempati beslemeye devam etmektedirler. Ülke’de nüfusun %70’i İngilizce bilip konuşmaktadır. Ülke içerisinde İngilizce dilinesaygınlık esastır. Hatta şehirlerde etiketleri levhalar, tabelalar 3 dilde yazılmaktadır. Bu diller; Arnavutça, Sırpça ve İngilizcedir. İngilizcenin bu derece ön planda olması ülkede üniversiteokumaya giden Türk öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!