kosova riinvest üniversitesi

Riinvest Üniversitesi

Yurt dışında eğitim görmek günümüzde Türk öğrenciler için son derece cazip hale gelmeye başlamıştır. Bunun nedeni olarak, zor sınavlar, eğitim için harcanan yüksek maliyetler gösterilebilir. Yurt dışında eğitim veren birçok üniversitenin içinde Riinvest Üniversitesi, Türk öğrenciler için önemli bir konumdadır. Kosova’nın etnik ve kültürel yapısı ülkemizden giden öğrencilere uyum sağlama aşamasında büyük kolaylık sağlıyor. Düşük maliyetler, Avrupa’nın her ülkesinde ve YÖK tarafından geçerli denklik belgesi Riinvest Üniversitesi’ni cazip kılıyor.

Her biri kendi dalında uzman eğitimcileri ile öğrencilerine garanti başarıyı vaat eden üniversite ülkemizden giden öğrencilere İngilizce eğitim veriyor. Her geçen gün daha fazla yabancı uyruklu öğrenciyi kabul eden üniversite talebi karşılamak için yeni fakülteler ve yeni eğitimciler için çalışmalarını sürdürüyor.

Riinvest Kampüs Olanakları

Kampüs Olanakları
Kütüphane
Gelişim Merkezi/Uygulama Laboratuvarları
Konferans Salonu
Kafetarya

Riinvest Üniversitesi Bölümleri

Eğitime yeni başlayan öğrenciler için çeşitli adaptasyon programları hazırlayan üniversite aynı zamanda burs ve barınma fırsatları da sunuyor. 17 Şubat 2008’den bu yana bağımsız olan Kosova üniversiteleri ile sosyal ve ekonomik hayatı canlandırmayı hedefliyor. %90’ını Müslümanların oluşturduğu Kosova halkı ülkemizden giden öğrenciler için rahat bir eğitim hayatı sağlıyor. Mezun olan öğrencilerine kamu ve özel sektörde geniş istihdam alanı hazırlıyor. Riinvest Üniversitesi hazırladıkları programlarla öğrencilerine daha ekonomik ve kaliteli bir eğitim hayatı vaat ediyor.

Riinvest Üniversitesi bünyesinde: İş hukuk fakültesi, İş hukuku, İşletme yönetimi fakültesi, Bankacılık ve Finans, Ekonomik Bilimi, Yönetim, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Yazılım Mühendisliği dallarında eğitim vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kosovada üniversite devlet bursları başta olmak üzere vakıf ve derneklerin vermiş olduğu eğitim bursları ve bireysel burslar da Türk öğrenciler için cazip olanaklar ile sağlanmaktadır. YÖK denkliğine sahip üniversitelerde kazandığınız haklarımız ile ücretsiz veya yarı burslu olarak eğitim fırsatları sizlere sağlanacaktır.

Kosova hem tarihi miraslar hem doğal güzellikler bakımından mükemmel bir ülkedir.Priştine, Pec Patrikhanesi, Gracanica Manastırı, Mirusha Şelaleleri, Rugova Kanyonu, Radavc Mağarası gibi gezebileceğiniz birçok rota bulabilirsiniz.

 

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!