Priştina Üniversitesi

Maden ve Metalorji Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Uygulamalı Ekonomi Bilimleri Fakültesi… Bu eğitim birimleri ilginizi çekiyorsa yönünüzü Kosova’ya çevirmeniz yeterli olacaktır. Çünkü bu alanlarda eğitim almak isteyen tüm öğrenciler herhangi bir sınava tabi olmadan kayıtlarını Kosova Priştina Üniversitesi’ne yaptırabiliyor. Üniversitenin en gözde bölümleri arasında yer alan bu fakültelerin kapıları yalnızca Kosovalı gençlere açık değil. Dünyanın hangi ülkesinde yaşıyor olursanız olun Kosova’da okuyabiliyor ve bu üniversitenin öğrencisi olmanın ayrıcalıklarını yaşayabiliyorsunuz.

Priştina Üniversitesi Türkçe Eğitim

Siz de bu ayrıcalıklardan istifade etmek ve son derece kaliteli bir mesleki eğitimden geçmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden bir yurt dışında eğitim danışmanlığı şirketi ile irtibat kurmalısınız. Böylece Kosova’da okumak için ve Priştina Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilmek için hangi prosedürleri yerine getirmeniz gerektiği konusunda en sağlıklı bilgileri temin etmiş olacaksınız. Elbette üniversite yalnızca bu alanlarda eğitim vermiyor. Zira 1970 yılından bu yana ülkenin yetişmiş eleman gereksinimini karşılayan eğitim kurumunda pek çok bölüm bulunuyor.

Priştina Üniversitesi Arnavutça, İngilizce ve Türkçe olmak üzere 3 farklı dilde eğitim veriyor. Bir yandan mesleki eğitim alan gençler bir yandan da farklı dilleri öğrenme şansını yakalamış oluyor. Üniversitenin fakültelerinin büyük bir çoğunluğu Priştina’da bulunuyor. Ancak Mitroviça gibi ülkenin büyük kentlerinde de Priştina Üniversitesi’ne bağlı bakı fakülteler bulunuyor. Ancak öğrencilerin yurt ve barınma sorunları tüm kentlerde çözülmüş durumda.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!