kosova priştina üniversitesi

Priştina Üniversitesi

Maden ve Metalorji Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Uygulamalı Ekonomi Bilimleri Fakültesi… Bu eğitim birimleri ilginizi çekiyorsa yönünüzü Kosova’ya çevirmeniz yeterli olacaktır. Çünkü bu alanlarda eğitim almak isteyen tüm öğrenciler herhangi bir sınava tabi olmadan kayıtlarını Kosova Priştina Üniversitesi’ne yaptırabiliyor. Üniversitenin en gözde bölümleri arasında yer alan bu fakültelerin kapıları yalnızca Kosovalı gençlere açık değil. Dünyanın hangi ülkesinde yaşıyor olursanız olun Kosova’da okuyabiliyor ve bu üniversitenin öğrencisi olmanın ayrıcalıklarını yaşayabiliyorsunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Priştine Üniversitesi tarafından belirlenen minimum öğrenim ücreti 1800 EURO'dur. Yeni yönetmeliğe göre seçeceğiniz bölüme göre maksimum bölüm yıllık ücreti 2500 EURO olarak belirlenmiştir.

Hukuk eğitimini Priştine Üniversitesi'nde tamamlayanlar, Türkiye'deki herhangi bir kuruma başvurabilir ve diplomalarını pozisyon için kullanabilirler. Bu şekilde denklik sorunu çözülür.

Priştina Üniversitesi İngilizce Eğitim

Siz de bu ayrıcalıklardan istifade etmek ve son derece kaliteli bir mesleki eğitimden geçmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden bir yurt dışında eğitim danışmanlığı şirketi ile irtibat kurmalısınız. Böylece Kosova’da okumak için ve Priştina Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilmek için hangi prosedürleri yerine getirmeniz gerektiği konusunda en sağlıklı bilgileri temin etmiş olacaksınız. Elbette üniversite yalnızca bu alanlarda eğitim vermiyor. Zira 1970 yılından bu yana ülkenin yetişmiş eleman gereksinimini karşılayan eğitim kurumunda pek çok bölüm bulunuyor.

Priştina Üniversitesi Bölümleri

Bölümler Hazırlık Dili Eğitim Dili Ücreti
Tıp Arnavutça Arnavutça 2500€
Veterinerlik Arnavutça Arnavutça 2500€
Eczacılık Arnavutça Arnavutça 2500€
Diş Hekimliği Arnavutça Arnavutça 2500€
Mimarlık Arnavutça Arnavutça 2500€
İnşaat Mühendisliği Arnavutça Arnavutça 2500€

Priştina Üniversitesi Arnavutça ve İngilizce olmak üzere 2 farklı dilde eğitim veriyor. Bir yandan mesleki eğitim alan gençler bir yandan da farklı dilleri öğrenme şansını yakalamış oluyor. Üniversitenin fakültelerinin büyük bir çoğunluğu Priştina’da bulunuyor. Ancak Mitroviça gibi ülkenin büyük kentlerinde de Priştina Üniversitesi’ne bağlı bakı fakülteler bulunuyor. Ancak öğrencilerin yurt ve barınma sorunları tüm kentlerde çözülmüş durumda.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!