kosova prizren üniversitesi

Prizren Üniversitesi

Kosova’da eğitim dendiğinde ilk akla gelen üniversitelerden biri Prizren Üniversitesi’dir. 2006 yılında ülkenin eğitim yaşamına kazandırılan bu kurum, hızla büyüyerek ve gelişerek ülkenin en saygın üniversitelerinden biri haline geldi. Kurulduğu günden itibaren birkaç yıl içerisinde akademisyen kadrosunu son derece başarılı isimler ile tamamlayan ve eğitim sistemini de oturtan üniversite artık sağlam adımlar ile öğrenci yetiştirmeye devam ediyor. Aynı zamanda bünyesine yeni fakülteler ve bölümler eklemeye de devam ediyor.

Prizren Üniversitesi Fakülteleri

Fakülteler
Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
Çevre Bilimleri Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Filoloji Fakültesi
Ekonomi Fakültesi
Eğitim Fakültesi

Prizren Üniversitesi’nde Eğitim

Prizren Üniversitesi’nin diğer üniversitelerden en belirgin farklı pek çok eğitim kurumu ile işbirliği içerisinde bulunmasıdır. Bu kurumlar arasında Kosova’daki diğer üniversiteler olduğu gibi ülke dışından pek çok yüksek öğrenim kurumu da bulunuyor. Öğrenciler diledikleri zaman diğer üniversiteleri ziyaret edebiliyor ve sosyal etkinliklerine katılabiliyor. Aynı zamanda üniversitede yer alan bölümlerin derslerinde konuk öğretmenler de katılarak bilgi be tecrübelerini öğrenciler ile paylaşıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Ülke bu konuda oldukça cazip fiyatların bulunması ile kişiler için bir sıkıntı teşkil etmez. Yurt ve evleri son derece uygun fiyatlı ve aynı zamanda rahat, konforlu ve temizdir.

Kosova'da tarihi mirasları ve doğal güzellikleri sevenler için Priştine, Pec Patrikhanesi, Gracanica Manastırı, Mirusha Şelaleleri, Rugova Kanyonu, Radavc Mağarası gibi gezilecek çok fazla mekan vardır.

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler şayet tercihlerini Kosova’dan yana kullanırsa bu okul son derece ideal bir tercih olacaktır. Sözel ve sayısal ağırlıklı eğitim verilen pek çok bölümünün bulunuyor olması Prizren Üniversitesi’ni alternatifi bol bir eğitim kurumu kılıyor. Bu yüzden yabancı uyruklu öğrenciler de gönül rahatlığı ile fakülte ve bölüm tercihinde bulunabiliyorlar. Türk öğrencilerin de tercihi olan üniversitede köklü bir eğitim sisteminin yürürlükte olduğu hatırlatalım. Mesleki açıdan sıkı bir eğitimden geçen öğrenciler kolaylıkla iş bulabiliyorlar.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!