Prizren Üniversitesi

Kosova’da eğitim dendiğinde ilk akla gelen üniversitelerden biri Prizren Üniversitesi’dir. 2006 yılında ülkenin eğitim yaşamına kazandırılan bu kurum, hızla büyüyerek ve gelişerek ülkenin en saygın üniversitelerinden biri haline geldi. Kurulduğu günden itibaren birkaç yıl içerisinde akademisyen kadrosunu son derece başarılı isimler ile tamamlayan ve eğitim sistemini de oturtan üniversite artık sağlam adımlar ile öğrenci yetiştirmeye devam ediyor. Aynı zamanda bünyesine yeni fakülteler ve bölümler eklemeye de devam ediyor.

Prizren Üniversitesi’nde Eğitim

Prizren Üniversitesi’nin diğer üniversitelerden en belirgin farklı pek çok eğitim kurumu ile işbirliği içerisinde bulunmasıdır. Bu kurumlar arasında Kosova’daki diğer üniversiteler olduğu gibi ülke dışından pek çok yüksek öğrenim kurumu da bulunuyor. Öğrenciler diledikleri zaman diğer üniversiteleri ziyaret edebiliyor ve sosyal etkinliklerine katılabiliyor. Aynı zamanda üniversitede yer alan bölümlerin derslerinde konuk öğretmenler de katılarak bilgi be tecrübelerini öğrenciler ile paylaşıyor.

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler şayet tercihlerini Kosova’dan yana kullanırsa bu okul son derece ideal bir tercih olacaktır. Sözel ve sayısal ağırlıklı eğitim verilen pek çok bölümünün bulunuyor olması Prizren Üniversitesi’ni alternatifi bol bir eğitim kurumu kılıyor. Bu yüzden yabancı uyruklu öğrenciler de gönül rahatlığı ile fakülte ve bölüm tercihinde bulunabiliyorlar. Türk öğrencilerin de tercihi olan üniversitede köklü bir eğitim sisteminin yürürlükte olduğu hatırlatalım. Mesleki açıdan sıkı bir eğitimden geçen öğrenciler kolaylıkla iş bulabiliyorlar.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!