kosova universum üniversitesi

Kosova Universum Üniversitesi

Kosova’da yüksek öğrenim dendiğinde ilk akla gelen eğitim kurumlarından biri Universum Üniversitesi’dir. Köklü bir geçmişe sahip olan bu eğitim kurumu aynı zamanda bu bölgenin ilk araştırma merkezi olma özelliğini de taşıyor. Kaliteli bir eğitim sistemini bünyesine uyarlamış olan üniversite aynı zamanda Kosova için de tam bir gözbebeğidir. Ülke gençlerini meslek sahibi yapan, aynı zamanda uluslar arası bir eğitimden geçiren Universum Üniversitesi öğrencilere sağladığı çeşitli sosyal olanaklar ile de ismini tüm bölgeye duyuruyor.

Kosova Universum Üniversitesi Akreditasyonları

Üniversite Akreditasyonu Sağlayan Kurumlar
Kosova Akreditasyon Acentası
Kosova Cumhuriyeti Bilim ve Teknoloji Bakanlığı
Avrupa Üniversiteler Bİrliği

Kosova’da Akademik Eğitim Fırsatı

Farklı meslekler seçmek isteyen ve akademik kariyerlerini kaliteli bir eğitim ile desteklemek^isteyen gençlerin buluştuğu bir adres konumuna gelen üniversite yalnızca Kosovalı gençlerin değil dünyanın çeşitli ülkelerinden pek çok gencin idealleri arasında bulunuyor. Çünkü bu okuldan mezun olmak, öğrenciler için kariyer yaşamlarına bir adım önde başlamak anlamına geliyor. Uluslar arası alanda da kabul gören bir üniversitede mesleki eğitim almanın ayrıcalıklarını henüz okul döneminde dahi fark eden gençler çevrelerine de mutlaka tercihlerini Universum Üniversitesi’nden yana kullanmalarını tavsiye ediyor. Bu nedenle Kosova’da bu eğitim kurumunun son derece popüler olduğunu söyleyebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kosova Üniversitesi'nin taban puanı yoktur. Herhangi bir puan şartı yoktur. Kosova Üniversitesi'nde okumak isteyen adaylar, eğitim almak istedikleri lisans bölümünü seçerek eğitimlerine başlayabilirler, bu üniversitelerde hiçbir nokta ayrımı yapılmadan koşulsuz Türkiye destekli üniversite eğitimi verilmektedir.

Kosova hem tarihi miraslar hem doğal güzellikler bakımından mükemmel bir ülkedir.Priştine, Pec Patrikhanesi, Gracanica Manastırı, Mirusha Şelaleleri, Rugova Kanyonu, Radavc Mağarası gibi gezebileceğiniz birçok rota bulabilirsiniz.

 

Ülkemizden de çok sayıda genç eğitimini bu üniversitede tamamlamış durumda. Halen yurt dışında eğitim almak isteyen gençlerin öncelikli tercihleri arasında yer alan Universum Üniversitesi Avrupa ülkelerinden de çok sayıda yabancı uyruklu öğrenciye kapılarını açıyor. Deneyimli bir akademisyen kadrosuna sahip olan üniversitede okumak için yurt dışında eğitim danışmanlığı şirketi ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

 

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 3 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!