Kosova (Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları

Kosova (Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları

Bilindiği gibi Kosova her zaman için türklerin çok rahat ettikleri ve kendilerini evlerinde hissedip son derece ekonomik barınma olanakları elde ettikleri bir şehir olmuştur. Halen birçok türkün farklı amaçlar için ikamet ettikleri bu güzel şehir özellikle yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin de ilk seçimleri arasında yer almaktadır. Günlük hayatın ve barınma imkânlarının her zaman için düşük olduğu ve bu sebeple insanların rahat bir şekilde hayatlarına devam edebildikleri bu şehir türk öğrenciler içinde çok ciddi avantajlar içermektedir.

Kosova Da Ev Fiyatları

Bu ülkeye gelen kişiler hangi amaçlarla gelirlerse gelsinler Kosova da kiralık veya satılık evler temin etmek istedikleri zaman kesinlike zorlanmamaktadırlar. Herkesin bütçesine göre farklı seçeneklerin yer aldığı bu şehirde kira bedelleri 100 euro ile 750 euro arasında değişebilmektedir. Oda sayısı, konum veya ilave özelliklere göre farklılık göstermekte olan bu bedeller her zaman için insanların aradıkları rahat barınma olanaklarına ulaşabilmelerini sağlamaktadır. Bu güzel şehre eğitim almak amacı ile gelen türk öğrenciler de barınma konusunda kesinlikle sorun yaşamamaktadırlar.

Ülkemizin çok altındaki kira bedelleri ile son derece rahat bir şekilde yaşama olanağı bulan öğrenciler aynı zamanda ülke genelinde öğrenciler tanınmakta olan birçok ayrıcalıktan da faydalanabilmektedirler. Günlük yaşamın son derece sakin olduğu bu şehir aynı zamanda farklı sosyal olanakları ve muhteşem doğası ile dikkatleri çekmektedir. Birçok türk öğrenci yurtdışında eğitim almak istedikleri zaman çok farklı kriterleri oldukları için seçecekleri şehir hakkında ciddi araştırmalar yapmaktadır.

Düşük Bütçeler İle Konforlu Barınma Olanakları

Kosova ev ücretleri de genellikle bu şehire gitmek isteyen kişilerin baktıkları ilk seçenektir. Özellikle şehrin üniversitesine yakın olması ve rahat bir yaşam için gerekli tüm olanakları insanlara sunabilmesi istenen evlerde yaşamak isteyen öğrenciler bunun için çok ciddi kira bedelleri ayırmadıkları için her zaman kendilerini şanslı hissetmektedirler. Her türlü bütçeyere göre çok farklı evlerin yer aldığı Kosova özellikle türk kültürüne çok yakın bir kültüre sahip olması ve aynı zamanda iki milletin ortak bir geçmişe sahip olması sebebi ile de ülkemizde birçok kişinin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır.

Her yerde olduğu gibi bu şehirde de evlerin fiyatlarını etkilemekte olan birçok farklı kriter bulunmaktadır. Ancak bu kriterlerin en önemlisi evlerin bulunduğu konum ve ulaşım olanaklarıdır. Kosova da merkeze yakın ve aynı zamanda toplu ulaşım konusunda rahat bir konumda olan evlerde yaşamak isteyen kişiler ortalama olarak 250 ile 400 euroluk bir kira bedelini gözden çıkarmalıdırlar. Bu tarz bir bölge de ev satın almak için ise genellikle 30000 ile 40000 euro gibi bedeller ile karşılaşılabilmektedir. Bu sebeple bu şehirde emlak yatırımı yapmak veya ev kiralamak isteyen kişiler öncelikle Kosova emlak piyasası hakkında araştırma yapmalıdırlar.

Puanla
[Total: 3 Average: 3.7]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!