Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova da eğitim almakta olan öğrencilerin sayıları her geçen arttığı için barınma sorunu baş gösterince yetkililer bu sorunu ülkenin birçok yerine gelişmiş olanaklara sahip olan yurtlar yaparak çözmüşlerdir. Hem kiraları uygun olan hem de üniversitelere veya toplu taşıma seçeneklerine yakın yerlerde kurulan bu yurtlar da kalan öğrenciler kendilerine gereken her türlü imkânı bu yurtlarda bulabilmektedirler. Bilindiği gibi zamanlarının büyük bir bölümünü ders çalışarak geçirmekte olan üniversite öğrencilerinin en çok ihtiyaçları olan seçenekler genellikle internet bağlantısı, sessiz bir ortam ve aynı zamanda temel barınma olanaklarıdır. Bu sebeple hazırlanan yurtlarda tüm bu seçenekler fazlası ile yer verilmiştir.

Kosova üniversitesi yurtları ‘nda özellikle aylık kiraların son derece uygun olması ve ortalama 200 – 300 euro gibi bir bedel ile tüm barınma olanaklarının bulunabilmesi de öğrenciler son derece konforlu bir günlük hayat sağlayabilmektedir. Bu yurtlarda kalan tüm öğrenciler herhangi bir barınma veya geçim sıkıntısı yaşamadıkları için tüm dikkatlerini tamamen eğitimlerine verebilmektedirler. Herkesin beklentilerini karşılayacak şekilde hazırlanan bu yurtlarda kendilerine yer bulmak isteyen kişiler okullara kayıtlarını yaptırdıkları gibi yerlerini de ayırtmalıdırlar. Ülke genelinde verilmekte olan kaliteli eğitimler sebebi ile her sene birçok öğrencinin soluğu bu ülkede alması sebebi ile genellikle yurtlar tahmin edilenden daha önce dolmaktadır.

Kosova’da Öğrenci Yurtları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu sebeple ellerini çabuk tutmaları gereken öğrenciler yurtlarda yer alan tek kişilik, iki kişilik veya üç kişilik odalarda yerlerini ayırmalıdırlar. Bu yurtlarda öğrencilerden kira haricinde hiçbir ücret alınmamaktadır. Yani elektrik, su, doğalgaz veya internet gibi normalde ücretli olarak verilmekte olan hizmetler yurtlarda kalan öğrencilere bedava verilmektedir. Bu sebeple ülkeye eğitim almak için gelen kişiler genellikle kiralık evler yerine seçimlerini bu yurtlardan yana kullanmaktadırlar. Yurtlarda aynı zamanda öğrencilerin rahat rahat ders çalışabilecekleri sessiz ortamlarda yer almaktadır. Bunun dışında genellikle okullara ve şehir merkezlerine yakın bölgelerde yer alan bu yurtlarda kalan öğrenciler için ulaşım konusunda da çok ciddi sorunlar yaşanmamaktadır.

Kosova üniversitesi yurtları hakkında bu ülkeye gidip okullara kayıt yaptırmadan önce araştırma yapmaları gereken bu sayede barınma konusunda herhangi bir sorun yaşamadan diledikleri kalitede eğitimler alabilmektedirler. Sadece eğitim kalitesi veya eğitim ücretleri gibi konular değil aynı zamanda kendilerini beklemekte olan barınma seçeneklerine de dikkat etmeleri gereken öğrenciler bu sayede kendilerini kötü sürprizlerden veya beklenmedik sorunlardan koruyabilmektedirler. Herkesin bütçesine göre bir yurt bulabildikleri bu başarılı eğitim ülkesi özellikle Türk öğrenciler tarafından her zaman en çok tercih edilmekte olan ülkelerden biri olmuştur. Özellikle İngilizce eğitimler verilmesi, eğitim ücretlerinin düşük olması ve bunun yanında barınma ve iş konusunda birçok farklı seçenek olması sebebi ile uzmanlar da tüm Türk öğrencilere her zaman için Kosova üniversitelerini önermektedirler.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!