Kosova’da Yaşam

Kosova Cumhuriyetibağımsızlığını kazandıktan kısa bir süre içerisinde değişmeye ve gelişmeye başlamış bir ülke olarak göze çarpmaktadır. Kısa zamanda yenilenip aynı zamanda tarihi mirasınada sahip çıkan ülkedeyaşam hem çok ucuz hem de çok kolaydır. Gezilecek görülecek birçok tarihi eseri olduğu gibi bunun yanı sıra eğlence yerleri de bulunmaktadır. Kosova Cumhuriyeti birçok medeniyetin etkisi altında kaldığından dolayı tarihi eser konusunda da çok zengindir. Ayrıca gelişen şehirleri, okulları, hastaneleri ve üniversiteleri ile de ön plana çıkmış bir ülkedir.

Kosova’dakafeler, barlar, diskolar sayesinde gerek Kosovahalkı gerek turistler gerekse üniversiteokumaya gelen öğrenciler güzel vakit geçirebilmektedirler. Aynı zamandaKosovahalk danslarını da izlemek, ülkenin tarihiyerlerini gezerek tarihidokusunuhissedebilmek de mümkündür.

Kosova Mutfağı

Kosova Balkan mutfağının en belirgin olduğu ülkelerden biridir. Özellikle köfte ve börekçeşitleri ile göz doldurmaktadır. Kosova uzun süre Osmanlı İmparatorluğu altında da olduğu için Osmanlı mutfağından lezzetler alabilmek de mümkündür.

Kosova’da kurulan meşhurpazarlardanyereleşyalar alabilmek, aynı zamanda Balkanülkelerine özgü işlemeli eşyalar bulabilmek de mümkündür. Kosova halkı çok içten, samimi ve misafirperver insanlardır. Özellikle de misafirlerine Türk kahvesiikram etmeyi adet edinmiş olan Kosova halkı Türkmisafirlerini de sıcak bir şekilde karşılamaktadırlar. Kosova’ya gidildiğinde Türkiye’ye çok benzeyen tarihi eserler, yapılar, camiler, çeşme ve hamamlar görebilmek de mümkündür.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!