Kosova’da Yaşam

Kosova’da Yaşam ; Kosova Cumhuriyeti bağımsızlığını kazandıktan kısa bir süre içerisinde değişmeye ve gelişmeye başlamış bir ülke olarak göze çarpmaktadır. Kısa zamanda yenilenip aynı zamanda tarihi mirasınada sahip çıkan ülkede yaşam hem çok ucuz hem de çok kolaydır. Gezilecek görülecek birçok tarihi eseri olduğu gibi bunun yanı sıra eğlence yerleri de bulunmaktadır. Kosova Cumhuriyeti birçok medeniyetin etkisi altında kaldığından dolayı tarihi eser konusunda da çok zengindir. Ayrıca gelişen şehirleri, okulları, hastaneleri ve üniversiteleri ile de ön plana çıkmış bir ülkedir.

Kosova’da kafeler, barlar, diskolar sayesinde gerek Kosova halkı gerek turistler gerekse üniversite okumaya gelen öğrenciler güzel vakit geçirebilmektedirler. Aynı zamanda Kosova halk danslarını da izlemek, ülkenin tarihi yerlerini gezerek tarihi dokusunu hissedebilmek de mümkündür.

Kosova’da Yaşam ve Kosova Mutfağı

Kosova Balkan mutfağının en belirgin olduğu ülkelerden biridir. Özellikle köfte ve börek çeşitleri ile göz doldurmaktadır. Kosova uzun süre Osmanlı İmparatorluğu altında da olduğu için Osmanlı mutfağından lezzetler alabilmek de mümkündür.

Kosova’da kurulan meşhur pazarlardan yerel eşyalar alabilmek, aynı zamanda Balkan ülkelerine özgü işlemeli eşyalar bulabilmek de mümkündür. Kosova halkı çok içten, samimi ve misafirperver insanlardır. Özellikle de misafirlerine Türk kahvesi ikram etmeyi adet edinmiş olan Kosova halkı Türk misafirlerini de sıcak bir şekilde karşılamaktadırlar. Kosova’ya gidildiğinde Türkiye’ye çok benzeyen tarihi eserler, yapılar, camiler, çeşme ve hamamlar görebilmek de mümkündür.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!