Kosova’da Gezilecek Yerler

Kosova’da Gezilecek Yerler; yeni bağımsızlık elde etmiş bir Balkan ülkesidir. Yaklaşık 21 şehri bulunan Kosova’nın başkenti ve yapısal olarak en geniş şehri Priştinedir. Hem tarihi dokusu hem de doğal güzellikleri ile birçok gezilecek noktası bulunmaktadır. Bunlara bakacak olursak; Fatih Sultan Mehmet Camii, Büyük Hamam, Yaşar Paşa Camii, Ulpiana Antik Kenti, Gracanica Manastırı, Saat Kulesi, Gadime Mermer Mağarası, Priştine Ulusal Kütüphanesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi bunlardan birkaçıdır.

Özellikle Ulpiana Antik Kentinde 8.yüzyıla ait kalıntılara rastlanabilmektedir. Fatih Sultan Mehmet Camii’nde ise 18.yüzyıldan kalma resim süslemeleri bulunmaktadır. Gadime Mermer Mağarasına turist rehberler eşliğinde turlar düzenleniyor ve yaklaşık 500 metre uzunluğundaki mağaradaki mermerlerin üzerlerinde volkanik lavlar ve tüfler yer alıyor. Ayrıca Türk Hamamı, Namazgah, Şadırvan Meydanı ve Bistrica Taş Köprü gezilebilecek mekanlar arasındadır.

Kosova’da Gezilecek Yerler ve Turistik Mekanlar

Diğer bir kent olan Prizrende de birçok gezilecek yer bulunmaktadır, bunlar arasında görkemi ile ünlü Şar Dağları, Osmanlı tarihini barındıran Sinan Paşa Camiisi, Prizren’i kuş bakışı gören Kalaja Kalesi, Arkeoloji Müzesi yer almaktadır. Ayrıca Klina şehrindeki Miruşa Şelalarini de unutmamak gerekir. Burası, ülkenin en güzel gezi mekanlarından birisidir ve insanlar yüzmek amacı ile buraya gelmektedir.

Şelale’nin iç kısmında bulunan mağaralar da, burayı gezmek için çekici hale getirmektedir. Şelaleler yükseklikleri ile insanların büyük ilgisini görmektedir. Son olarak yolu düşenler Nobırda kasabasındaki eski kalenin kalıntılarını da ziyaret edebilirler.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!