Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Mimarlık her zaman için insanların en çok özen gösterdikleri ve yapmak istedikleri mesleklerden biri olmuştur. Hem son derece saygın bir meslek olması hem de her zaman kazancının yüksek seviyede olması sebebi ile insanlar bu mesleğe karşı yoğun bir şekilde ilgi göstermektedirler. Üniversitelerin de en çok talep alan bölümlerinden biri olan ve özellikle insanların gelecekte mutlaka sahip olmak istedikleri mesleklerden biri olarak gösterdikleri mimarlık konusunda kaliteli bir eğitim alabilmek meslek hayatında insanların hedeflerine çok daha kısa zamanda ulaşabilmeleri anlamına gelmektedir. Türk öğrenciler de bu konuda en kaliteli eğitim veren ülkelerden biri olan Kosova üniversitesi mimarlık fakültesine karşı her zaman yoğun bir şekilde ilgi göstermektedirler.

Yüksek standartlarda verilmekte olan eğitimler ile insanlara her zaman aradıkları hizmetleri vermekte olan bu başarılı eğitim kurumu özellikle türk öğrencilere sunduğu farklı avantajlar sebebi ile her zaman türk öğrencilerin en çok talep gösterdikleri okulların başında gelmektedir. Bilindiği gibi Kosova türk öğrencilere sınavsız kayıt veya taban puansız kayıt gibi olanaklar sunabilmektedir. Bu sebeple ülkemizden kayıt olmak için birçok zorlu koşul sunabilmekte olan bu bölüm Kosova’da kesinlikle çok daha kolay kayıt olunabilen bir bölümdür. Kosova üniversitesi mimarlık fakültesi hakkında araştırma yapan kişiler özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığından aldıkları bilgiler ile daha kısa zaman içinde karar verebilmektedirler.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Doğru Tercih Olabilir mi?

Hem çok kaliteli bir mimarlık eğtimi vermesi hem de insanların meslek hayatlarında son derece emin bir şekilde hazırlanabilmeleri sebebi ile bu özel eğitim kurumu sadece ülkemizden değil aynı zamanda dünyanın birçok yerinden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kosova birçok öğrenci için tam anlamı ile bir eğitim ülkesi olarak kabul edilmektedir. Bunun sebebi ise ülke genelinde öğrencilere sunulan çok ciddi avantajlar ve aynı zamanda yüksek standartlardaki yaşam koşullarıdır. Genellikle puanları veya yıllık ücretleri son derece yüksek olan mimarlık bölümünü Kosova üniversitesi mimarlık fakültesi’nde okumak isteyen kişiler kendilerini beklemekte olan bu avantajlar ile hedeflerine çok daha kısa zamanda ulaşabilmektedirler.

Hem ülkemizde de hem de dünyanın birçok farklı ülkesinde çok yüksek taban puanları olan mimarlık bölümü özellikle dünyanın her yerinde geçerli olan son derece saygın bir bölüm olduğu için birçok öğrencinin akın ettiği bölümlerden biridir. Aynı zamanda yıllık ücretlerinin de yüksek olması sebebi ile birçok türk öğrenci bu bölümü okuma konusunda ciddi sorunlar yaşayabilmektedirler. Bu sebeple yapılan araştırmalarda ülkemizde bu bölüme yerleşemeyen birçok kişi seçimlerini Kosova üniversitesi mimarlık fakültesinden yana kullanmaktadır. Bunun sebeplerinden en önemlisi ise bu ülkede eğitim ücretlerinin düşük olması, eğitimin çok kaliteli olması ve aynı zamanda türk öğrenciler için İngilizce eğitim hakkı sunulabilmesidir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!