Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Kosova üniversitesi adaletten hukuka geçiş programında özellikle yüksek okulların adalet bölümlerinden mezun olan kişilerin hukuk mezunu olabilmeleri hedeflenmiştir. Yüksek okul mezunu olmak yerine ellerine geçen bu olanağı değerlendiren birçok kişi mezuniyetlerini ön lisans seviyesinden lisans seviyesine çıkarmayı başarmaktadırlar. Ülkemizde birçok okulun kosova üniversitesi ile lisans tamamlama anlaşması olması sebebi ile özellikle yüksekokulların adalet bölümlerinde okumakta olan kişiler her zaman için bu olanağı değerlendirmek istemektedirler. Yapılacak basit işlemlerden sonra ortalama 1800 – 2000 euro civarındaki bir ücret ile kayıtlarını yaptırabilmekte olan öğrenciler bu sayede 2 yıllık ek bir eğitim ile mezuniyetlerini lisans seviyesine çıkarıp hukuk bölümü mezunu kişiler olabilmektedirler.

Ülkemizde birçok kişinin değerlendirdiği Kosova üniversitesi adaletten hukuka geçiş olanakları özellikle mesleki anlamda basamakları daha kısa zaman içinde çıkmak isteyen kişiler için mükemmel bir seçimdir. Ülkemizdeki 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları için geliştirilmiş olan bu program kısa zamanda birçok kişinin ilgisini çekmiş ve insanlara 2 yıllık eğitimin 4 yıla tamamlama olanağı sunabilmektedir. Programa başvuran kişiler herhangi bir şekilde hazırlık sınıfı okumadan direkt olarak 3 sınıftan eğitime başlamaktadırlar. Bu da öğrencilere zaman kaybettirmeden normal zaman içinde üniversite mezunu olarak iş hayatına atılabilmelerine olanak tanımaktadır.

Adalet Bölümü Mezunluğundan Hukuk Mezunluğuna

Bilindiği gibi lisans diplomasına sahip olmak her zaman için ön lisans diplomasına sahip olmaktan çok daha avantajlıdır. Özellikle işe alımlarda veya kariyer planlamasında her zaman için insanlar çok ciddi avantajlar sağlamakta olan bu diplomaya sahip olmak özellikle ön lisans mezunları için çok zordur. Fakat lisans tamamlama anlaşmaları yapan okullar hakkında bilgileri olan kişiler mutlaka bu sistemi denemek istemektedirler. Kosova üniversitesi adaletten hukuka geçiş sistemi de adalet bölümü ön lisans mezunu olan kişilerin önlerine çıkan muhteşem bir fırsattır. Konu hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişme geçen kişiler kısa zaman içinde gerekli tüm bilgileri alarak işlemlerini yapabilmektedirler.

Kosova üniversitesi adaletten hukuka geçiş lisans tamamlama programına üye olmak isteyen kişiler ön lisans diplomasının aslı ile fotokopisi, noterden onaylı sureti, ön lisans not dökümü, adli sicil kaydı, sağlık raporu, nüfus kayıt örneği, vilayet makamından apostili, pasaport fotokopisi, ailesinin yaşam masraflarını karşılayacaklarına dair taahhütname, ikametgah ve 6 adet fotoğraf hazırlamaları gerekmektedir. Her ön lisans öğrencisinin en büyük hayali olan lisans mezunu olabilmek için her zaman lisans tamamlama programlarını takip etmekte olan öğrenciler bu sayede kolay bir şekilde amaçlarına ulaşabilmektedirler. Ancak her okulun ve her bölümün bu tarz bir hizmet sunamaması sebebi ile öğrenciler titiz bir şekilde araştırma yapmalıdırlar. Kosova üniversitesi ile anlaşmaları olan birçok Türk üniversitesi olması da bu konuda yapılan araştırmaların sayılarını her zaman arttırmaktadır.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!